Pre najnáročnejších? Sme oficiálny Haglöfs predajca!

10. novembra 2021

Haglöfs pochádza zo Švédska, krajiny extrémneho počasia a rozsiahlej krajiny. Kde zvlnené nížiny a tečúce rieky ustupujú hustým lesom a zasneženým horám. Miesto, kde vonku nie je len vzdialené miesto, ale je súčasťou našej kultúry a komunity. So zvedavosťou a odhodlaním vytvárame vybavenie, ktoré podporí kohokoľvek a kdekoľvek v jeho vlastnom dobrodružstve, vonku, – od prechádzky lesom až po vrchol hory. Inovácie sú jadrom našej histórie. V roku 1914 nás založil Wiktor Haglöf, vizionár so snom a so súpravou nástrojov.

Wiktor, vyštudovaný tesár, bol odhodlaný vytvoriť batoh, ktorý by vydržal nevyhnutné cesty krajinou bez ohľadu na podmienky. Od skromných začiatkov sa náš príbeh vyvíjal a tak isto aj naša ponuka. V snahe o neustály pokrok sme sa vydali na nové územie, vytvorili sme technické návrhy, ktoré nastavujú nový štandard v remeselnom spracovaní, a zaviazali sme sa urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme zabezpečili, že vonkajšie prostredie bude stále k dispozícii pre budúce generácie, ktoré ho budú objavovať. Boli sme priekopníkmi nového štandardu dokonalosti, ale rovnako ako Wiktor nikdy neprestávame inovovať.

V Haglöfs sme od prírody Outsideri. Kreslíme mimo riadkov, myslíme mimo rámca a žijeme mimo našich komfortných zón. Podporujeme objavovanie fyzicky aj duševne prostredníctvom outdoorového objatia. Veríme, že outdoor môže zažiť každý – bez ohľadu na počasie.

Niečo o Haglöfs:

Pánska bunda navrhnutá v minimalistickom dizajne, ľahko zbaliteľná a ľahšia ako ste si kedy dokázali vôbec predstaviť! Vyrobená z GORE-TEX Paclite Plus a ponúkajúca presne tú kvalitu, spoľahlivosť a ochranu, ktorú potrebujete nielen na svojich výletoch v prírode. Je vybavená všetkým potrebným pri zachovaní minimálnej váhy. Úplne nepostrádateľný kúsok na výlety, kde si nie ste istí pekným počasím a chcete byť pripravení na všetko!

Váha: 230g (veľ.L)
Vodný stĺpec: väčší ako 28 000mm
RET: 6

RET je metóda udávania priedušnosti. Vyjadruje priedušnosť látky (energiu), ktorá je potrebná na odparenie určitého množstva vody pri jasne špecifikovanej teplote a vlhkosti. Čím je hodnota RET nižšia, tým je látka priedušnejšia. Priedušnosť je schopnosť materiálu prepúšťať vodné pary produkované ľudským telom do okolitého prostredia. Je veľmi závislá na okolitých klimatických podmienkach, záťaži a ďalších faktoroch. Podstatné je pre ľudské telo týchto pár sa cez oblečenie zbaviť, inak by došlo k prehrievaniu organizmu. Priedušnosti výrazne napomáha odvetrávaniu, preto sa oblečenie vyrába s vetracími otvormi. RET < 6 – veľmi dobrá (< 20 000 g/m2 x 24 hodín) RET 6 – 13 – dobrá ( 9000 – 20 000 g/m2 x 24 hodín) RET 13 – 20 – uspokojivá ( 5000 – 9000 g/m2 x 24 hodín) hodín) RET > 20 – neuspokojivá (< 5000 g/m2 x 24 hodín)

Vlastnosti: 

  • vyrobená z ultraľahkého, zbaliteľného a priedušného GORE-TEX Paclite plus materiálu
  • nastaviteľná kapucňa so zosilneným okrajom
  • vodeodolné, kvalitné zipsy
  • žiadne ramenné, bočné ani vnútorné švy v rukávoch, teda nemôže dochádzať k
  • otlakom alebo odreninám
  • 1 vrecko náprsné s vodeodolným zipsom
  • spodný okraj bundy je možné stiahnuť
  • predtvarované rukávy ukončené do elastickej gumičky
  • reflexné detaily pre väčšiu bezpečnosť a visibilitu
  • dĺžka zadného dielu 80cm pri vel.L